تبلیغات
هیئت اباصالح المهدی(عج ) شهرستان خرمدره - مطالب تیر 1394
 
 


<-BlogDescription->

چرا گوشت خوک حرام است؟
چرا گوشت خوک حرام است؟
 خوك حتى نزد اروپائیان كه بیشتر گوشت آن را مى‏ خورند سمبل بى‏ غیرتى است، و حیوانى است كثیف، خوك در امور جنسى فوق ‏العاده بى ‏تفاوت و لا ابالى است و علاوه بر تأثیر غذا در روحیات كه از نظر علم ثابت است، تأثیر این غذا در خصوص لاابالی گرى در مسائل جنسى مشهود است.

در شریعت حضرت موسى علیه السلام حرمت گوشت خوك نیز اعلام شده است، و در اناجیل، گناهكاران به خوك تشبیه شده‏ اند، و در ضمن داستانها، مظهر شیطان، خوك معرفى شده است.

جاى تعجب است كه بعضى با چشم خود مى‏ بینند از یك سو خوراك خوك نوعاً از كثافات و گاهى از فضولات خودش است و از سوى دیگر براى همه روشن شده كه گوشت این حیوان پلید داراى دو نوع انگل خطرناك بنام كرم «تریشین» و یك نوع «كرم كدو» است بازهم در استفاده از گوشت آن اصرار مى‏ ورزند.

تنها كرم «تریشین» كافى است كه در یك ماه ۱۵ هزار تخم‏ریزى كند و در انسان سبب پیدایش امراض گوناگونى مانند كم خونى، سرگیجه، تبهاى مخصوص اسهال، دردهاى رماتیسمى، كشش اعصاب، خارش داخل بدن، تراكم پیه‏ ها، كوفتگى و خستگى، سختى عمل جویدن و بلعیدن غذا و تنفس و غیره گردد.

در یك كیلو گوشت خوك ممكن است ۴۰۰ میلیون نوزاد كرم «تریشین» باشد و شاید همین امور سبب شد كه چند سال قبل در قسمتى از كشور روسیه خوردن گوشت خوك ممنوع اعلام شد.
آرى آئینى كه دستوراتش به مرور زمان جلوه تازه‏اى پیدا مى‏ كند آئین خدا، آئین اسلام است.

بعضى مى‏ گویند با وسائل امروز مى‏ توان تمام این انگلها را كشت و گوشت خوك را از آنها پاك نمود، ولى به فرض كه با وسائل بهداشتى با پختن گوشت خوك در حرارت زیاد انگلهاى مزبور بكلى از میان بروند باز زیان گوشت خوك قابل انكار نیست، زیرا طبق اصل مسلمى كه اشاره شد گوشت هر حیوانى حاوى صفات آن حیوان است و از طریق غده‏ ها و تراوش آنها (هورمونها) در اخلاق كسانى كه از آن تغذیه مى‏ كنند اثر مى‏ گذارد، و به این ترتیب خوردن گوشت خوك مى‏ تواند صفت بى‏ بندوبارى جنسى و بى‏ اعتنائى به مسائل ناموسى را كه از خصائص بارز نر این حیوان است به خورنده آن منتقل كند.
و شاید یكى از علل بى‏ بندوبارى شدید جنسى كه در كشورهاى غربى حكومت مى‏ كند همان تغذیه از گوشت این حیوان آلوده باشد. «۱»

پی نوشت:

1- تفسیر نمونه ۱/ ۵۸۶ .
2- یكصد و هشتاد پرسش و پاسخ، ص526.


::
:: مرتبط با: زیره ذره بین ,
:: برچسب‌ها: چرا گوشت خوک حرام است؟ , چرا گوشت خوک , گوشت خوک ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : دوشنبه 29 تیر 1394
عید فطر مبار


::
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : شنبه 27 تیر 1394
کاش از ما نپرسند که بعد از شهدا چه کردیم

◄ طی عملیات تفحص، در منطقه چیلات، پیکر دو شهید پیدا شد...
◄ یکی از این شهدا نشسته بود و با لباس و تجهیزات کامل به دیوار تکیه داده بود. لباس زمستانی هم تنش بود و سر شهید دیگری را که لای پتو پیچیده شده بود را بر دامن داشت, معلوم بود که شهید دراز کش مجروح شده بوده است. خوب، پلاک داشتند، پلاک ها را دیدیم که بصورت پشت سر هم است. 555 و 556 . فهمیدیم که آنها با هم پلاک گرفته اند.
◄معمولا اینها که با هم خیلی رفیق بودند، با هم می رفتند پلاک می گرفتند. اسامی را مراجعه کردیم در کامپیوتر.
◄دیدیم که آن شهیدی که نشسته است، پدر است و آن شهیدی که درازکش است، پسر است...
◄پدری سر پسر را به دامن گرفته است...
◄شهید سید ابراهیم اسماعیل زاده موسوی پدر و سید حسین اسماعیل زاده پسر است اهل روستای باقر تنگه بابلسر...

کاش از ما نپرسند که بعد از شهدا چه کردیم
شادی روحشان صلوات

::
:: مرتبط با: شهدا ودفاع مقدس ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : پنجشنبه 18 تیر 1394
اعمال شب های قدر

اعمال شب های قدر

 

اعمال شب های قدر

 

شب قدر، شبی است که در تمام سال هیچ شبی به فضیلت آن نمی رسد و عمل در شب قدر بهتراز عمل در هزار ماه است.

در شب قدر برنامه های یک سال هر کس مقدر می گردد . درشب قدر ملائکه و روح که اعظم ملائکه است به اذن پروردگار، خدمت امام زمان علیه السلام مشرف می شوند و مقدرات هر کس را به امام عرضه می دارند.

 

اعمال شب قدر به دو گونه اعمال مشترک و اعمال مخصوص تقسیم می شود.  

اعمال مشترک شب های قدر

1- مقارن غروب آفتاب شب قدر غسل شود.

2- در شب قدر دورکعت نماز اقامه شود، در هر رکعت بعد از حمد ، هفت مرتبه سوره توحید خوانده شود. بعد از نماز هفتاد بارذکر " استغفرالله و اتوب الیه" گفته شود.

3- قرآن به سرگرفتن در شب قدر و خدا را به چهارده مصوم سوگند دادن .

4- خواندن زیارت امام حسین علیه السلام در شب قدر.

5- احیای این شبها.

6- یکی دیگر از اعمال شب قدر اقامه صد رکعت نماز به صورت دورکعتی وافضل آن است که درهر رکعت بعد از حمد ، ده مرتبه سوره توحید خوانده شود.

 

7- یکی دیگر از اعمال شب قدر خواندن دعایی از امام زین العابدین علیه السلام که درمفاتیح الجنان آمده است.اللهم انی امسیت لک عبداً...

 

8- قرائت دعای جوشن کبیر در شب قدر.

9- طلب آمرزش از خدای متعال . و در خواست از خدا جهت نیازهای دنیا و آخرت.

10- ذکر گفتن و صلوات بر محمد وآل محمد علیهم السلام.

 

اعمال مخصوص شب نوزدهم

1- صد بار ذکر " استغفرالله ربی واتوب الیه ".

2- صد بار ذکر " اللهم العن قتلة امیرالمومنین"

3- دعای اللهم اجعل فیما تقضی و تقدر من الامر المحتوم ...

 

اعمال مخصوص شب بیست و یکم

 

1- دعای اللهم صل علی محمد وال محمد و اقسم لی حلما یسد عنی باب الجهل ... .

2- لعن بر قاتل امیرالمومنین.

3- زیارت حضرت علی علیه السلام.

 

اعمال مخصوص شب بیست و سوم

 

1- تلاوت سوره های عنکوبت و روم که امام صادق علیه السلام فرمود: که تلاوت کنند که این دو سوره دراین شب از اهل بهشت است.

2- قرائت سوره های ... .

3- هزار مرتبه سوره قدر.

4- خواندن و تکرار دعای اللهم کن لولیک حجة ابن الحسن ... .

5- دعای اللهم امددلی فی عمری واوسع لی فی رزقی ... .

6- تلاوت قرآن کریم به هر مقدار که توانستی .

7- دعاوی " یا باطنا فی ظهوره و یا ظاهراً فی بطونه... .

منبع:khabaronline.ir::
:: مرتبط با: قرآن واحادیث ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : شنبه 13 تیر 1394
 فضیلت و اعمال شب قدر

فضیلت و اعمال شب قدر

 

 

فضیلت و اعمال شب قدر

از پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز نقل است: از خداوند به دور باد و نفرین بر كسی كه به شب قدر برسد و زنده باشد، اما آمرزیده نشود.

 

"انس بن مالك" از پیامبر (ص) نقل كرده كه فرمودند: ماه مبارك به شما رو آورده است و در این ماه شبی است كه برتر از هزار ماه است و هر كس از فیض شب قدر محروم گردد، از تمام خیرات بی‌نصیب مانده است و محروم نمی‌ماند از بركات شب قدر، مگر كسی كه خویشتن را محروم كرده است.

 

از امام باقر (ع) نیز درباره به وجود آمدن شب قدر نقل است: كه اگر خداوند كارهای مؤمنان را چند برابر نكند به سر حد كمال نمی‌رسند، اما از راه لطف كارهای نیكوی آن‌ها را چند برابر می‌فرماید تا كاستی هایشان جبران شود.

بر این اساس، راز سعادتمند شدن انسان‌ها در شب قدر، عمل اختیاری صالحی است كه با عنایت خداوند، بركت یافته و چند برابر می‌شود.

 

از حضرت رسول (ص) نیز پیرامون شب زنده داری شب قدر نقل است كه فرمودند: كسی كه شب قدر را شب زنده‌داری كند، تا شب قدر آینده، عذاب دوزخ از او دور گردد.

 

امام موسی بن جعفر (ع) نیز درباره شب قدر فرمودند: كسی كه در شب قدر غسل كرده و تا سپیده صبح شب زنده‌داری كند، گناهانش آمرزیده می‌شود.

 

تمامی این روایات بر این مطلب دلالت دارند كه برخی مقدرات و پاداش‌ها، مانند دور شدن از عذاب دوزخ، نتیجه كار خود بندگان است و سرنوشت هر انسانی در شب قدر به دست خودش رقم می‌خورد.

در شب قدر به خواندن دعاهایی از جمله "جوش كبیر"، "دعای افتتاح" و "ابوحمزه ثمالی" سفارش شده زیرا انسان با یادآوری لطف، گذشت، كرم، رحمت و بخشش بی‌پایان خدای مهربان او را در كنار و دستگیر خویش می‌بیند و نور امید در دلش می درخشد.

 

اعمال شب های قدر
شب نوزدهم :این شب با عظمت آغاز شبهاى قدر است،و شب قدر آن شبى است كه در طول سال،شبى به خوبى‏ و فضلیت آن یافت نمی ‏شود،و عمل در این شب (شب قدر)از عمل در طول هزار ماه بهتر است،و تقدیر امور سال در این شب صورت‏ می‏گیرد،و فرشتگان و روح كه اعظم فرشتگان الهى است،در این شب به اذن پروردگار به زمین فرود می ‏آیند،و به محضر امام زمان(عج) می ‏رسند و آنچه را كه براى هر فرد مقدّر شده بر آن حضرت عرضه می‏دارند.

 

و اعمال شبهاى قدر بر دو نوع است: یكى اعمالى كه در هر سه شب باید انجام داد،و دیگر اعمالى كه مخصوص به هر یك از شبهاى قدر است

 

 اوّل:اعمالى است كه در هر سه شب باید انجام داد،و آن چند عمل است:

اوّل:غسل كردند.علاّمه مجلسى فرموده‏ بهتر است غسل شب قدر در هنگام غروب آفتاب انجام گیرد،كه نماز شام را با غسل بخواند.

 

دوم:دو ركعت نماز كه‏ در هر ركعت پس از سوره«حمد»،هفت مرتبه«توحید»خوانده،و پس از فراغت از نماز هفتاد مرتبه بگوید،استغفر اللّه و اتوب الیه در روایت نبوى است:كه از جاى برنخیزد تا خدا او و پدر و مادرش را بیامرزد،تا آخر خبر. سوم:قرآن مجید را باز كند و در برابر خود گرفته و بگوید:


اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُكَ بِكِتَابِكَ الْمُنْزَلِ وَ مَا فِیهِ وَ فِیهِ اسْمُكَ الْأَكْبَرُ وَ أَسْمَاؤُكَ الْحُسْنَى وَ مَا یُخَافُ وَ یُرْجَى أَنْ تَجْعَلَنِی مِنْ عُتَقَائِكَ مِنَ النَّارِ.


خداى از تو درخواست مى‏كنم به حق كتاب نازل شده‏ات،و آنچه در آن است،و در آن است نام بزرگت‏ترت،و نامهاى نیكوترت‏ و آنچه بیم‏انگیز است و امیدبخش،اینكه مرا از آزادشدگان از آتش دوزخ قرار دهى.

 

فضیلت و اعمال شب قدر


سپس هر حاجت كه دارد بخواهد.


اللَّهُمَّ بِحَقِّ هَذَا الْقُرْآنِ وَ بِحَقِّ مَنْ أَرْسَلْتَهُ بِهِ وَ بِحَقِّ كُلِّ مُؤْمِنٍ مَدَحْتَهُ فِیهِ وَ بِحَقِّكَ عَلَیْهِمْ فَلا أَحَدَ أَعْرَفُ بِحَقِّكَ مِنْكَ
خدایا به حق این قرآن،و به حق كسى‏كه آن را بر او فرستادى،و به حق‏ هر مؤمنى كه او را در قرآن ستودى،و به حق خود بر آنان،پس احدى شناساتر از تو به حق تو نیست
سپس ده مرتبه بگوید:

بِكَ یَا اللَّهُ(به ذاتت اى خدا)....،و ده مرتبه بِمُحَمَّدٍ (به حق محمّد)....،و ده مرتبه بِعَلِیٍّ  (به حق على)،و ده مرتبه بِفَاطِمَةَ (به حق فاطمه)....،و ده مرتبه بِالْحَسَنِ (به حق حسن)...،و ده مرتبه بِالْحُسَیْنِ (به حق حسین‏).....،و ده مرتبه  بِعَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ (به حق على بن الحسین)....،و ده مرتبه بِمُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ (به حق محمّد بن على).....،و ده مرتبه  بِجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ (به حق جعفر بن محمّد )......،و ده مرتبه بِمُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ  (به حق موسى بن جعفر).....،و ده مرتبه بِعَلِیِّ بْنِ مُوسَى (به حق على بن موسى).....،و ده مرتبه بِمُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ (به حق محمد بن على).....، ده مرتبه  بِعَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ (به حق على بن محمّد )....،و ده مرتبه بِالْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ (به حق حسین بن على).....،و ده مرتبه  بِالْحُجَّةِ (به حق حجّت).


پس هر حاجتى كه دارى از خدا بخواه.

 

پنجم:حضرت سید الشهّدا علیه السّلام‏ را زیارت كند.در روایت آمده:هنگامى كه شب قدر مى‏شود،منادى از آسمان هفتم از پشت عرش ندا سر می دهد كه خدا هركه را به زیارت مزار امام حسین علیه السّلام آمده آمرزید.

 

ششم:این شبها (شب های قدر) را احیا بدارد،روایت شده هركه شب‏ قدر را احیا بدارد،گناهانش آمرزیده مى‏شود،هرچند به شماره ستارگان آسمان و سنگینى كوهها و پیمانه دریاها باشد.

 

هفتم:صد ركعت نماز بجا آورد،كه فضلیت بسیار دارد و بهتر آن است كه در هر ركعت پس از سوره«حمد»،ده‏ مرتبه«توحید»بخواند.هشتم:این دعا را بخواند،


اللَّهُمَّ إِنِّی أَمْسَیْتُ لَكَ عَبْدا دَاخِرا لا أَمْلِكُ لِنَفْسِی نَفْعا وَ لا ضَرّا وَ لا أَصْرِفُ عَنْهَ

 

سُوءا أَشْهَدُ بِذَلِكَ عَلَى نَفْسِی وَ أَعْتَرِفُ لَكَ بِضَعْفِ قُوَّتِی وَ قِلَّةِ حِیلَتِی فَصَلِّ عَلَى

 

مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْجِزْ لِی مَا وَعَدْتَنِی وَ جَمِیعَ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ مِنَ الْمَغْفِرَةِ

 

فِی هَذِهِ اللَّیْلَةِ وَ أَتْمِمْ عَلَیَّ مَا آتَیْتَنِی فَإِنِّی عَبْدُكَ الْمِسْكِینُ الْمُسْتَكِینُ الضَّعِیفُ

 

الْفَقِیرُ الْمَهِینُ اللَّهُمَّ لا تَجْعَلْنِی نَاسِیا لِذِكْرِكَ فِیمَا أَوْلَیْتَنِی وَ لا [غَافِلا] لِإِحْسَانِكَ

 

فِیمَا أَعْطَیْتَنِی وَ لا آیِسا مِنْ إِجَابَتِكَ وَ إِنْ أَبْطَأَتْ عَنِّی فِی سَرَّاءَ [كُنْتُ‏] أَوْ ضَرَّاءَ أَوْ

 

شِدَّةٍ أَوْ رَخَاءٍ أَوْ عَافِیَةٍ أَوْ بَلاءٍ أَوْ بُؤْسٍ أَوْ نَعْمَاءَ إِنَّكَ سَمِیعُ الدُّعَاءِ


خدایا شام كردم درحالى‏كه براى تو تنها بنده كوچك و خوارى هستم،كه براى خویش سود و زیانى را به دست ندارم،و نمى‏توانم از خود پیش‏آمد بدى را بازگردانم،به این امر بر خویش گواهى مى‏دهم،و در پیشگاهت به ناتوانى و كمى چاره‏ام اعتراف مى‏كنم،خدایا بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست،و آنچه را به من و همه مردان و زنان مؤمن،از آمرزش در این شب وعده دادى وفا كن، و آنچه را به من عنایت فرموده‏اى كامل ساز،كه من بنده بیچاره،درمانده،ناتوان،تهیدست خوار توام.خدایا مرا فراموش كننده‏ ذكرت قرار مده،در آنچه سزاوار آنم فرمودى،و نه فراموش كننده احسانت،در آنچه عطایم نمودى،و نه ناامید از اجابتت،گرچه مدّت زمانى طولانى گردد،چه در خوشى یا ناخوشى،یا سختى،یا آسانى،یا عافیت،یا بلا،یا تنگدستى،یا در نعمت‏ همانا تو شنونده دعایى.


این دعا را كفعمى از امام زین العابدین علیه السّلام روایت كرده كه در شب های قدر،در حال قیام و قعود و ركوع و سجود مى‏خواندند،و علاّمه مجلسى فرموده:بهترین اعمال در این شبها،درخواست آمرزش و دعا است،براى‏ حوایج دنیا و آخرت خود،و پدر و مادر و خویشان،و برادران و خواهران مؤمن،چه آنان‏كه زنده‏اند،و چه آنان‏كه از دنیا رفته‏اند،و خواندن اذكار،و صلوات بر محمّد و آل محمّد علیهم السّلام به هر اندازه كه بتواند و در بعضى از روایات وارد شده:دعاى‏ جوشن كبیر را در این سه شب بخواند.فقیر گوید:كه دعاى جوشن كبیر را در بخشهاى پیش آورده‏ام.روایت شده كه خدمت‏ رسول خدا صلى اللّه علیه و آله عرض شد:اگر شب قدر را یافتم،از خداى خود چه بخواهم؟فرمود:عافیت. دوّم:اعمال مخصوص هر یك از این شبها است.
منبع:.askquran.ir،erfan.ir::
:: برچسب‌ها: فضیلت و اعمال شب قدر , اعمال شب قدر ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : شنبه 13 تیر 1394
غیبت این افراد را کردن گناه حساب نمی شود!
غیبت این افراد را کردن گناه حساب نمی شود!
  رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم فرمود: 

چهار دسته‏ اند كه غیبت آنان گناه نمى ‏باشد: 
كسى كه فاسق است و آشكارا مرتكب اعمال حرام مى‏ شود،
 پیشوایى كه دروغ مى‏ گوید و اگر كار نیكى برایش انجام دهى سپاس مى‏ دارد و اگر مرتكب بدى شدى عفو و گذشت ندارد. 
كسانى كه از مادران خویش لذّتجویى مى‏ كنند،
 و كسى كه از جماعت مسلمانان فاصله بگیرد و امّت‏ را سرزنش كند، و با شمشیر آخته علیه امّت قیام كند.

پی نوشت:النوادر( للراوندی ) / ترجمه صادقى اردستانى، ص: ۲۰۷
 


::
:: مرتبط با: ائمه اطهار ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : شنبه 13 تیر 1394
جشن میلاد امام حسن(ع)

در نیمه‌ی ماه رمضان ماه برآمد
سالار کریمان جهان از سفر آمد
افطار کنید از رطبِ ذکرِ حسن جان
چون بر علی و فاطمه زیبا پسر آمد::
:: مرتبط با: مراسمات هیئت اباصالح المهدی(عج) ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : پنجشنبه 11 تیر 1394
عکس/ نماز دیدنی یک نوجوان


در عکس، دو تن از مجروحان به نماز ایستاده اند و جلوه ای دیدنی از عبودیتِ شاگردانِ «مکتب روح الله» را برای تاریخ به یادگار گذاشته اند.
  تصویری که پیش رو دارید در سال های نخستین از «دفاع مقدس» برداشته شده است. این نما، یکی از بیمارستان های صحرایی در جبهه ی جنوب را به تصویر کشیده که گروهی از رزمنده‌گان مجروح در آن بستری شده اند. در عکس، دو تن از جانبازان به نماز ایستاده اند و جلوه ای دیدنی از عبودیتِ شاگردانِ «مکتب روح الله» را برای تاریخ به یادگار گذاشته اند.
اگر آنان را شناختید، گروه جهاد و مقاومت را بی خبر نگذارید:

عکس/ نماز دیدنی یک جوان


::
:: مرتبط با: شهدا ودفاع مقدس ,
:: برچسب‌ها: نماز دیدنی یک نوجوان ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : چهارشنبه 10 تیر 1394
حدیث روز/ توصیه پیامبر اکرم(ص) درباره امام حسن مجتبی(ع)
امام على علیه‌السلام به پیامبر صلی الله علیه و اله عرض كرد: شریكان من چه كسانى هستند یا رسول اللّه؟ فرمود: آنها فرزندان تو هستند كه امامند.
امام حسن مجتبی علیه‌السلام: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به على علیه‌السلام فرمود: آن چه را بر تو املا مى‌كنم، بنویس. على عرض كرد: یا رسول اللّه! بیم دارى چیزى را فراموش كنم؟
پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود: از فراموشى تو نمى‌ترسم، من به درگاه خداوند دعا كرده‌ام كه حافظه تو را قوى گرداند و از فراموشى بر كنارت دارد، لیكن براى شریك‌هاى خود بنویس.
على علیه‌السلام عرض كرد: شریكان من چه كسانى هستند یا رسول اللّه؟ فرمود: آن فرزندان تو كه امامند، به بركت وجود آنهاست كه بر امّت من باران مى‌بارد و در پرتو وجود آنها دعایشان مستجاب مى‌گردد.
و خداوند به سبب آنها بلا از امّت مى‌گرداند و به بركت وجود آنها از آسمان رحمت مى‌بارد. و این نخستین ایشان است و با دست به حسن‌بن‌على علیه‌السلام اشاره كرد، سپس به حسین اشاره كرد و فرمود: فرزندان او كه امامند.

متن حدیث:

امام حسن علیه‌السلام: قالَ رَسولُ اللّه ِ صلی الله علیه و آله لِأَمیرِ المُؤمِنینَ علیه‌السلام: اُكتُب ما اُملی عَلَیكَ، فَقالَ: یا نَبِیَّ اللّه ، أتَخافُ عَلَیَّ النِّسیانَ؟ قالَ صلی الله علیه و آله: لَستُ أخافُ عَلَیكَ النِّسیانَ، وقَد دَعَوتُ اللّه َ لَكَ أن یُحَفِّظَكَ و لا یُنسِیَكَ، ولكِنِ اكتُب لِشُرَكائِكَ. قالَ: قُلتُ: ومَن شُرَكائی یا نَبِیَّ اللّه ِ؟ قالَ: الأَئِمَّةُ مِن وُلدِكَ، بِهِم تُسقى اُمَّتِی الغَیثَ، و بِهِم یُستَجابُ دُعاؤُهُم، و بِهِم یَصرِفُ اللّه ُ عَنهُمُ البَلاءَ، و بِهِم یُنزِلُ الرَّحمَةَ مِنَ السَّماءِ، و هذا أوَّلُهُم، و أومَأَ بِیَدِهِ إلَى الحَسَنِ بنِ عَلِیٍّ علیهماالسلام، ثُمَّ أومَأَ بِیَدِهِ إلَى الحُسَینِ علیه‌السلام، ثُمَّ قالَ: الأَئِمَّةُ مِن وُلدِهِ.

« أمالی الصدوق، 327 / 1 - كمال‌الدین، 206 / 21 - بصائر الدرجات، 167 / 22 »
 

::
:: مرتبط با: ائمه اطهار ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : چهارشنبه 10 تیر 1394
 
 
google-site-verification: google8a204220aaf84b5c.html