تبلیغات
هیئت اباصالح المهدی(عج ) شهرستان خرمدره - مطالب خرداد 1393
 
 


<-BlogDescription->

مشتی خاک به پیشگاه خداوند متعال ...
مشتی خاک به پیشگاه خداوند متعال ...


::
:: مرتبط با: شهدا ودفاع مقدس ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : شنبه 31 خرداد 1393
پیامک های شیطانی
پیامک های شیطانی
*****************
باتوجه به ارسال پیامک هایی از طرف فرقه ضاله بهائیت، ما اقدام به روشنگری این پیامک ها نموده ایم.
نمونه«تورو به امام زمان قسم میدم این پیامو بخون.دختری از خوزستانم که پزشکان از علاجم نا امید شدند.
شبی خواب حضرت زینب(س)را دیدم که در گلویم آب ریخت و شفا پیدا کردم و ازم خواست این را به ۲۰ نفر بگم.
این پیام دست کارمندی افتاد که اعتقاد نداشت و کارش را از دست داد،مرد دیگری اعتقاد داشت و ۲۰میلیون به دست آورد.
به دست کس دیگری رسید،عمل نکرد پسرش را از دست داد.اگه به حضرت زینب اعتقاد داری این را واسه ۲۰ نفر بفرست.»


تابحال چند نفر از شماها این پیام هارو دیدین؟ تابحال چند نفر ازشماها این پیام هارو فرستادین؟
هیچ میدونستید این پیامک ها توطئه بهائیت می باشد برای بدبین کردن مردم نسبت به اهل بیت؟
اولاً این نوع قسم دادن ها اصلاً جایز نیست و هیچ الزام شرعی نداره.
ثانیاً یعنی اهل بیت با این همه رئوفی و مهربانی میان شماهارو نفرین میکنن؟
ثالثاً این همه مراجع تقلید داریم که مروج دین هستن اونوقت بیایم دست به دامن خواب بشیم؟
رابعاً اهل بیت نیاز به پیامک ما دارن یا اپراتورهای تلفن همراه؟
خامساً اگه واقعاً میخواین گره ای از کارتون باز بشه این پیامک هارو حذف کنین که باعث خوشحالی اهل بیت میشه.
«بنده خودم خیلی ازین پیامک هارو پاک کردم الحمدالله هیچ مشکلی پیش نیومد که هیچ خیلی وقت ها خبر های خیلی خیلی خوبی هم بهم رسید»


::
:: مرتبط با: زیره ذره بین ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : شنبه 31 خرداد 1393
نگاه خود را کنترل کنیم


::
:: برچسب‌ها: نگاه خود را کنترل کنیم ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : شنبه 31 خرداد 1393
فکر گناه


::
:: مرتبط با: زیره ذره بین , داستان و روایات ,
:: برچسب‌ها: فکر گناه ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : جمعه 30 خرداد 1393
پوستر حجاب


::
:: مرتبط با: حجاب وبی حجابی ,
:: برچسب‌ها: پوستر حجاب ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : جمعه 30 خرداد 1393
ده خاطره از شهید چمران/ وقتی امام دلش برای چمران تنگ شد
امروز 30 خرداد ماه مصادف با سالگرد شهادت بزرگمردی است که در اوج مراتب علمی قرار داشت و بسیاری از جوامع دانشگاهی بین المللی تشنه حضور او بودند؛ اما احساس تکلیف کرد و جبهه های حق علیه باطل را برای عروجش برگزید...
ده خاطره از شهید چمران/ وقتی امام دلش برای چمران تنگ شد

1) با خودش عهد كرده بود تا نیروى دشمن در خاك ایران است برنگردد تهران. نه مجلس مى رفت، نه شوراى عالى دفاع.

یك روز از تهران زنگ زدند. حاج احمد آقا بود. گفت «به دكتر بگو بیا تهران.»گفت «عهد كرده با خودش، نمى آد.»

گفت «نه بیاد. امام دلش براى دكتر تنگ شده.»

بهش گفتم. گفت «چشم. همین فردا مى ریم.»

۲) گفتم «دكتر، شما هرچى دستور مى دى، هرچى سفارش مى كنى، جلوى شما مى گن چشم، بعد هم انگار نه انگار. هنوز تسویه اى ما رو ندادن. ستاد رفته زیر سؤال. مى گن شما سلاح گم كرده ین...» همان قدر كه من عصبانى بودم، او آرام بود.

گفت «عزیزجان، دل خور نباش. زمانه ى نابه سامانیه. مگه نمى گفتن چمران تل زعتر را لو داده؟ حالا بذار بگن حسین مقدم هم سلاح گم كرده. دل خور نشو عزیز.»

۳) دكتر آر.پى.جى مى خواست، نمى دادند. مى گفتند دستور از بنى صدر لازم است. تلفن كرده بود به مسئول توپ خانه. آن جا هم همان آش و همان كاسه. طرف پاى تلفن نمى دید دكتر از عصبانیت قرمز شده. فقط مى شنید كه «برو آن جا آر.پى.جى بگیر. ندادند به زور بگیر. برو عزیز جان.»

۴) از اهواز راه افتادیم؛ دو تا لندرور. قبل از سه راهى ماشین اول را زدند. یك خمپاره هم سقف ماشین ما را سوراخ كرد و آمد تو، ولى به كسى نخورد، همه پریدیم پایین، سنگر بگیریم.

دكتر آخر از همه آمد. یك گُل دستش بود. مثل نوزاد گرفته بود بغلش. گفت «كنار جاده دیدمش. خوشگله؟»

۵) اوایل كه آمده بود لبنان، بعضى كلمه هاى عربى را درست نمى گفت. یك بار سر كلاس كلمه اى را غلط گفته بود. همه ى بچه ها همان جور غلط مى گفتند. مى دانستند و غلط مى گفتند.

امام موسى مى گفت «دكتر چمران یك عربى جدید توى این مدرسه درست كرد!

۶)به پسرها مى گفت شیعیان حسین، و به ما شیعیان زهرا. كنار هم كه بودیم، مهم نبود كى پسر است كى دختر. یك دكتر مصطفى مى شناختیم كه پدر همه مان بود، و یك دشمن كه مى خواستیم پدرش را در بیاوریم.

۷) چپى ها مى گفتند «جاسوس آمریكاست. براى ناسا كار مى كند.» راستى ها مى گفتند «كمونیسته.»

هر دو براى كشتنش جایزه گذاشته بودند.

ساواك هم یك عده را فرستاده بود ترورش كند.


یك كمى آن طرف تر دنیا، استادى سر كلاس مى گفت «من دانش جویى داشتم كه همین اخیراً روى فیزیك پلاسما كار مى كرد.»

۸) سال دوم یك استاد داشتیم كه گیر داده بود همه باید كراوات بزنند. سر امتحان. چمران كروات نزد، استاد دو نمره ازش كم كرد. شد هجده. بالاترین نمره.

۹) تصمیم گرفتم بروم پیشش، توى چشم هاش نگاه كنم و بگویم «آقا اصلا جبهه مال شما. من مى خوام برگردم.» مگر مى شد؟ یك هفته فكر كردم، تمرین كردم.

فایده نداشت. مثل همیشه، وقتى مى رفتم و سلام مى كردم، انگار كه بداند ماجرا چیست، مى گفت «علیك السلام» و ساكت مى ماند.دیگر نمى توانستم یك كمله حرف بزنم.

لبخند مى زد و مى گفت «سید، دو ركعت نماز بخوان درست مى شه.»

۱۰)مى گفتند «چمران همیشه توى محاصره است.»

راست مى گفتند. منتها دشمن ما را محاصره نمى كرد. دكتر نقشه اى مى ریخت. مى رفتیم وسط محاصره. محاصره را مى شكستیم و مى آمدیم بیرون.


* برگرفته از مجموعه كتب یادگاران؛ رهی رسولی فر


::
:: مرتبط با: شهدا ودفاع مقدس ,
:: برچسب‌ها: چمران , شهید چمران ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : جمعه 30 خرداد 1393
گویون دانیشاخ =اجازه بدهید حرف بزنیم !
گویون دانیشاخ =اجازه بدهید حرف بزنیم !
در جریان دیدار مردمی آذربایجان با رهبر انقلاب ، شخصی از فرط علاقه به آقا در پی هر بند سخنان آقا ، تکبیر می گفت تا اینکه آقا با لبخندی رو به ایشان فرمودند " گویون دانیشاخ " و با این کار آقا همه خندیدند و انبساط خاطری پدید آمد . و آن شخص تا آخر مراسم دیگه تکبیر نداد !

::
:: مرتبط با: حرفهای خودمونی ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : پنجشنبه 29 خرداد 1393
آیا افراد نیکوکار غیر مسلمان در قیامت جهنمی می شوند؟

بهشتی شدن نیکوکاران

پرسش:
آیا افرادی که دین اسلام و خداوند را قبول ندارند ولی بسیار مردمان نیکوکاری هستند به جهنم می روند و در قیامت چه جایگاهی دارند؟
پاسخ :
با سلام و عرض ادب و احترام
در مورد قیامت و محاسبه اعمال پیروان غیر اسلام لازم است گذرا اموری را متذكر شویم، بدین شرح:
1 - دین حق در هر زمانی یكی بیش نیست، بنابر این معنا ندارد بعد از بعثت پیامبر اسلام(ص) و با توجه به خاتمیت آن حضرت، دینی غیر از اسلام مورد قبول درگاه خداوندی باشد (و من یبتغ غیر الاسلام دینا فلن یقبل منه).(1)
2 - رستگاری در جهان آخرت به دو چیز (عمل صالح و اعتقاد راستین به خدا) وابسته است. اگر فردی از عمل پسندیده بهره‏مند باشد و نسبت به مبدأ و قیامت باوری درست داشته باشد و به تعبیر قرآن از قلبی سلیم بهره‏مند باشد، در قیامت رستگار می‏گردد. "یوم لا ینفع مال و لا بنون إلاّ من أتی اللَّه بقلب سلیم".(2)
3 - در جهان بینی اسلامی این باور آمده است كه خداوند با بندگانش به عدل حكم می‏كند و به مقتضای آن عذاب الهی بعد از اتمام حجت است، یعنی خداوند حكیم و عادل بعد از آن كه راه حق را برای انسان‏ها تبیین نمود (توسط حجت‏های باطنی و ظاهری) آن گاه آنان را به حساب و كتاب عمل فرا می‏خواند. (ما كنا معذّبین حتی نبعث رسولاً).(3)
به مقتضای این آیه كسانی كه حجت بر آنان تمام نشده است و نتوانستند دین حق را بشناسند و در نتوانستن تقصیری نداشتند، از این جهت مشمول عذاب الهی قرار نمی‏گیرند.
4 - در فرهنگ اسلامی كفر چند معنا دارد كه یكی از آنها عناد و انكار حقایق است و این در قیامت باعث عقوبت می‏گردد، نه كفری كه از روی نادانی و از قصور و استضعاف فكری باشد كه در این صورت ممكن است مشمول رحمت الهی قرار گیرد.(4)
5 - هر فعلی دو جنبه دارد: یكی از جهت وجود خارجی آن و دیگری از جهت وجود داخلی یا انگیزه فاعل و نیّت. فعلی كه از هر دو جهت خوب و ارزشمند باشد، یعنی هم از حُسن فعلی بهره‏مند باشد(مانند خدمت به مردم) و هم از حُسن فاعلی (یعنی با انگیزه الهی و به خاطر خدمت به مردم)، چنین فعلی آدمی را در قیامت رستگار می‏كند. حال اگر عملی از غیر مسلمان از حُسن فعلی و حُسن فاعلی بهره‏مند باشد، به مقتضای حكم عقل و روایات اسلامی احتمال نجات این گونه افراد وجود دارد.(5)
6 - یك سری امور ممكن است اعمال پسندیده را نابود كند كه از آن‏ها به "حبط اعمال" یا آفت اعمال یاد می‏شود. ممكن است غیر مسلمان كار خوبی انجام دهد و در پی حق باشد، ولی بعد از آن با ارتكاب یك سری امور، اعمال خوب گذشته‏اش را نابود كند.(6)
با بیان این امور می‏گوییم:
اگر بعد از بعثت پیامبر اسلام(ص) غیر مسلمان(اعم از یهودیان، مسیحیان و دیگران) كه:
اولاً: در پی شناخت و یافتن دین حق برآیند، نه در پی انكار و عناد، و بدون این كه تقصیری داشته باشند، نتوانند به حقانیت دین اسلام نایل گردند،
دوم: با شناختی كه به حقانیت دینشان دارند، حال دینشان دین حضرت مسیح باشد یا دین حضرت عیسی و یا غیر آن به دستورهای آن نیز پای‌بند باشند،
سوم: كارهایی كه انجام می‏دهند، هم از حسن فعلی بهره‏مند باشد و هم از حسن فاعلی،
چهارم: بعد از آن كارهای نیكشان به آفت‏ها؛ ( حبط اعمال) دچار نشده باشد، در این صورت این گونه افراد كه به تعبیر شهید مطهری، مسلمانان فطری هستند (7) بعید نیست در آخرت در زمره نجات یافتگان از دوزخ قرار گیرند. این به مقتضای عدل و حكمت خداوندی است كه روایات اسلامی این سخن را تصدیق می‏كند.(8)
شهید مطهری در این باره می‏گویند: "اگر كسی دارای صفت تسلیم باشد و به عللی حقیقت اسلام بر او مكتوم مانده باشد و او در این باره بی تقصیر باشد، هرگز خداوند او را معذّب نمی‏سازد. او اهل نجات از دوزخ است" (9) نیز گفته است: "به نظر من اگر افرادی یافت شوند كه نیكی به انسان‏های دیگر و حتی نیكی به یك جاندار اعم از انسان یا حیوان را بدون هیچ چشم انتظاری انجام دهند و حتی در عمق وجدان خود از آن جهت خدمت نكنند كه چهره خود را در آیینه وجود محرومین می‏بینند، یعنی ترس از این كه روزی چنین سرنوشتی داشته باشند، عامل محرك آن‏ها نباشد، بلكه طوری انگیزه احسان و خدمت در آن‏ها قوی باشد كه اگر بدانند هیچ گونه سودی عاید آن‏ها نمی‏شود، حتی یك نفر هم از كار آن‏ها آگاه نمی‏گردد و احدی به آن‏ها یك "بارك اللَّه" هم نخواهد گفت، باز هم آن كار خیر را انجام می‏دهند و تحت تأثیر عادت و امثال آن هم نباشد، باید گفت:
در عمق ضمیر این انسان‏ها نوری از معرفت خداوند هست و به فرض این كه به زبان انكار كنند، در عمق ضمیر اقرار دارند. افكارشان در واقع و نفس الامر انكار یك موهومی است كه آن را به جای خدا تصور كرده‏اند و یا انكار یك موهوم دیگری است كه آن را به جای بازگشت به خدا و قیامت تصور كرده‏اند، نه انكار خدا و معاد واقعی... بنابر این بعید نیست كه این گونه كسان واقعاً و عملاً در زمره اهل كفر محشور نگردند، هر چند لساناً منكر شمرده می‏شوند، واللَّه اعلم".(10)
پی نوشت‏ها:
1. آل عمران (3) آیه 85.
2. شعرا (26) آیات 88 و 89.
3. اسراء (17) آیه 15.
4. رجوع شود به آیات سوره توبه(9) آیه 106؛ نساء(4) آیات 98 و 99.
5. مرتضی مطهری، مجموعه آثار، ج 1، ص 307 و 308.
6. همان، ص 313.
7. همان، ص 294.
8. همان، ص 307 و 308.
9. همان، ص 293.
10. همان، ص 309.


::
:: مرتبط با: آموزشی راهبردی ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : سه شنبه 27 خرداد 1393
جمله ای ناب از شهید چمران در مورد وضع کنونی عراق
جمله ای ناب از شهید چمران در مورد وضع کنونی عراق ..... ( بدون شرح


::
:: مرتبط با: حرف حساب ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : سه شنبه 27 خرداد 1393
یادداشت الهام چرخنده بعد از زیارت شهدای گمنام مرز شلمچه
گرمای داغ آبادان دل داغدار مادر شهید را که دید بار بست ...

من لابه لای نظم خاکی سربازان محکم پا می‌کوبیدم بر خاکی که عاشقانش در حجم یک کودک کفن پوش به سرزمینشان باز گشتند ...

بوی ختن ارمغان جان همیشه تازه و عطر گونه شان ...

بوی ناب رفاقت و عشق و ایثار و دلاوری و غیرت به پرچم های لباسی شکل تابوتشان سنجاق بود ...

من به تنهایی؛ به بی ایمانی؛ به تهمت و تهدید و تهاجم؛ به هر روز قصه های تکراریه مخ های پوسیده عدو و هر آنچه ذهن بیدار اسلامیه مردمم را کدر کرده نمی اندیشم ... چرا که اینجا هر چه هست عشق است و خدا و پاکی و غیرت و دل ...

من ؛

من هیچم ..اعتراف میکنم..اما ؛ در مقابل کوه عظمت و جلال خدا ...

جای همه شما در سفیر آفتاب تنگ است ...

زیارت کردم، همه عاشقان زهرا (ص)

شهدای همیشه بیدار. سلام دادند که برسانم ...

فرمودند...این خاک بوی خون ما را خوب میشناسد ..محافظش باشید به گران نه معامله اش کنید به غریبه به مفت...

( یادداشت الهام چرخنده بعد از زیارت شهدای گمنام مرز شلمچه )


::
:: مرتبط با: اندیشه های ماندنی , حرفهای خودمونی ,
:: برچسب‌ها: الهام چرخنده ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : سه شنبه 27 خرداد 1393
 

 


 
 
google-site-verification: google8a204220aaf84b5c.html