تبلیغات
هیئت اباصالح المهدی(عج ) شهرستان خرمدره - مطالب مهر 1391
 
 


<-BlogDescription->

بی حجابی و بلای گرونی..

گفت: حقّمان است، اینهمه گناه و فساد رواج میدن، هیچ کس چیزی نمیگه، همه

 تماشا میکنن و ککشون نمی گزه که این کارها عین گناهه، حالا بکشین. بلای

 گرونی.. قحطی، وقتی برسه که از مصائب فریاد بزنین و دادرس نداشته باشین.. وقتی

 زنها و دختراتون اونطور به شکلی بدتر از حیوان درست می کنید و می آرین تو خیابونا

 خوشگذرونی کنین، حالا بلا سرتون میاد که خشک و تر با هم بسوزن.. وقتی امر به

 معروف نمی کنین، بلا سرتون میاد.

وقتی پرسیدند اونا که گناهی مرتکب نشدند و آدم خوبا بودند، جرمشان چیست که

 آنها هم  باید بسوزند؟

گفت: چون آنها امر به معروف نکردند و به وضعیت موجود راضی بودند و در رفع آن کاری

 نکردند.(1)

وقتی پدر با پسر 14 ساله اش تا صبح می شینن پای ماهواره  و صحنه های فساد و

 گناه آلود می بیند و هیچ ابایی ندارد، بلا می آد. باید در نظر داشته باشیم که هیچ عملی و هیچ

 حرکتی دراین دنیا نیست، مگر آنکه حساب و کتاب داره.. وقتی از بال

 زدن پروانه ای در آفریقا طوفان در آسیای میانه ایحاد می شود، آیا این همه مظاهر

 پشت کردن به احکام خدا و پایمال کردن خون شهدا نتیجه ای نخواهد داشت؟ آیا هیچ

 حساب و کتابی نداره؟

بی مهابا به دامن گناه غلت زدن نتیجه اش این اوضاع آشفته ای می شه که داریم.

 همه چی وارونه شده... هیچ چیز سر جای خودش نیست..  وقتی دختر، خواهر ما که

 تا دیروز با چادر و هد به مدرسه می رفت، می بینی حالا که دبیرستان رفته، چادر از

 سرش برداشته، موهاش آویخته می کنه، ابروهاش دست میزنه، پدرها و مادرها هیچ

 از این کارهای او جلوگیری نمی کنید، حالا بکشید.. برنج امروز سی هزار فردا چهل عزار و فرداها::
:: مرتبط با: حجاب وبی حجابی ,
نویسنده : وحید خان احمدی
تاریخ : دوشنبه 1 آبان 1391
استامینوفن یا بروفن؛ کدام یک؟
 استامینوفن یا بروفن؛ کدام یک؟
استامینوفن یا بروفن؛ کدام یک؟

 


 
اگر یک روز فرزند شما کمی تب کرد. چه دارویی به او می دهید؛استامینوفن یا بروفن؟ هردوخوب است، ولی معمولاً در شروع درمان، استامینوفن ترجیح داده می شود.
حال اگر پای فرزندتان پیچ خورد و دردش ساکت نمی شد. به او کدام دارو را می دهید؟ این مسأله که برای کاهش درد در کودکان کدام مسکن مناسب تر است، نه تنها برای پدر و مادرها، بلکه گاهی برای پزشکان هم مورد سؤال بوده است. اما با انجام یکسری تحقیقات به نظر می رسد دیگر بتوان بروفن را به عنوان بهترین مسکن در کودکان معرفی کرد. در این پژوهش ،تأثیر بروفن، استامینوفن ساده و استامینوفن کدئین دار، سه نوع از معروف ترین مسکن ها، در سیصد کودک و نوجوان مراجعه کننده به بخش اورژانس یکی از بیمارستان های کودکان در شهر اتاوا واقع در کانادا مورد ارزیابی قرار گرفت. این کودکان که شش تا هفده سال سن داشتند و همگی دچار شکستگی استخوان یا پیچ خوردگی یا کشیدگی اندام ها شده بودند، در بدون ورود به اورژانس بصورت تصادفی به سه گروه تقسیم شدند و هر گروه یکی از سه داروی بالا را دریافت کرد. نیم ساعت پس از دریافت داروها، تأثیر آنها در کاهش درد، در هر سه گروه یکی از سه داروی بالا را دریافت کرد. نیم ساعت پس از دریافت داروها، تأثیر آنها در کاهش درد، درهر سه گروه تقریباً یکسان بود. ولی با گذشت یک ساعت از زمان تجویز دارو، کودکانی که بروفن دریافت کرده بودند، درد کمتری نسبت به دو گروه دیگر داشتند. به گفته ی پژوهشگران، بطور کلی در دردهای ناشی از جراحت و صدمه به اعضاء(تروما)، بروفن تأثیر بیشتری نسبت به استامینوفن دارد. اما چرا؟ دلیل این تفاوت چیزی نیست جز مکانیسم عملکرد این داروها. بروفن خاصیت ضد التهابی دارد. در حالی که استامینوفن و کدئین فاقد این تأثیر هستند.

مسکن های معروف
 

در کشور ما سه مسکن و تب بر، چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان، از بقیه بیشتر کاربرد دارند.

استامینوفن
 

معروف ترین داروی مسکن که در هر خانه یی پیدا می شود، چیزی نیست جز استامینوفن. این داروی محبوب و مؤثر که حدود یک قرن پیش ساخته شد.
حکم آچار فرانسه را دارد، هر کسی تب میکند، اولین توصیه، مصرف استامینوفن است. سرش درد می گیرد، باز استامینوفن توصیه می شود ، دست و پایش درد می گیرد، سراغ استامینوفن می رود و...
استامینوفن یک داروی ضد تب بسیار مؤثر است که با تأثیر بر مرکز کنترل حرارت بدن در هیپوتالاموس واقع در مغز، تب را کاهش می دهد. همچنین این دارو برای کاهش دردهای خفیف تا متوسط کاربرد دارد، ولی فاقد اثرات ضد التهابی است و به همین دلیل در مواردی که علت ایجاد درد، بروز التهاب در یک محل است، مثلاً در اثر ضربه،کبودشدگی،کشیدگی یا شکستگی، تأثیر آن در مقایسه با مسکن های ضد التهابی مثل بروفن کمتر است.
استامینوفن معمولاً به صورت قرص های 325 میلی گرمی در افراد بالغ مصرف می شود، ولی در اطفال معمولاً از قطره، شربت یا شیاف آن استفاده می شود و کاربرد اصلی آن هم کاهش تب است. نحوه ی تجویز استامینوفن در کودکان برحسب سن متفاوت است، مثلاً در کودکان شش تا 9 سال به صورت 320 میلی گرم هر چهار تا شش ساعت تجویز می شود، ولی در کودکان کم سن تر باید این میزان کاهش یابد. در ضمن باید این را بدانید که هرچند استامینوفن داروی کم خطر و مطمئنی است، ولی مصرف مقادیر زیاد آن می تواند به شدت به کبد آسیب برساند.

بروفن
 

بروفن که نام آن ایبو بروفن است، از معروف ترین داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی محسوب می شود که به صورت قرص و شربت وجود دارد. یکی از داروهای معروف این گروه عبارتند از آسپیرین است.
این گروه از داروها نه نتها اثر ضد تب دارند، بلکه با کاهش التهاب، در کنار مکانیسم های دیگر، درد را هم کاهش می دهند.
از جمله شایع ترین عوارض این دسته از داروها، ایجاد ناراحتی گوارشی، زخم و خونریزی معده است که البته این عوارض در مصرف کنندگان آسپرین بیشتر دیده می شود.

آسپیرین
 

اما آسپیرین که نام اصلی آن، استیل سالیسیلیک اسید یا «ASA »است، از هشتاد سال پیش به عنوان یک داروی مؤثر در کاهش درد بکار می رود. یکی از مهمترین عوارض آسپیرین، ایجاد ناراحتی های گوارشی و خونریزی معده است. از دیگر عوارض بسیار مهم و البته نه چندان شایع آسپیرین، ایجاد بیماری بسیار خطرناک کبدی در کودکان مبتلا به آبله مرغان یا سیار بیماری های ویروسی است.
بنابراین در موارد مشکوک به ابتلاء به آبله مرغان یا سایر بیماری های ویروسی نظیر آنفلوانزا به هیچ وجه از آسپیرین استفاده نکنید. بطور کلی توصیه می شود با وجودی که تهیه ی آسپرین به نسخه ی پزشک نیاز ندارد، به دلیل وجود داروهای مؤثری نظیر استامینوفن یا بروفن، بدون نظر پزشک از آسپیرین به ویژه در کودکان استفاده نکنید.

فراموش نکنید
 

نکته ی مهمی که در مورد داروهای فوق باید بدانید این است که این داروها صرفاً علایم بیماری نظیر تب و درد را کاهش می دهند، ولی عامل بیماری را از بین نمی برند. بنابراین هر چند این داروها بدون نسخه ی پزشک به فروش می رسند، ولی تنها می توانید در مواردی که علایم بیماری خفیف و محدود و علت آن هم مشخص است ،خودسرانه از این داروها استفاده کنید. در غیر این صورت مثلاً اگر کودک شما بدحال است، یا در کنار تب، علایمی نظیر گلودرد، سرفه ی شدید، سوزش ادرار، اسهال و...دارد، یا اینکه مثلاً محل وارد آمدن ضربه، دچار تورم و قرمزی و درد شدید شده است، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا در صورت لزوم، آنتی بیوتیک مناسب یا سایر داروهای لازم را تجویز کند، زیرا همان طور که اشاره شد، استامینوفن و بروفن، عامل بیماری را از بین نمی برد و تنها علایم بیماری را بهبود می بخشند.
نکته ی مهم دیگر اینکه، اگر شما مصرف استامینوفن یا بروفن را برای کودک تان شروع کردید، ولی طی مدت دو تا سه روز تب یا درد او کاهش نیافت، حتماً به پزشک مراجعه کنید.
منبع: هفت روز زندگی شماره(90)::
:: مرتبط با: پزشکی و سلامت ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : دوشنبه 1 آبان 1391
عرفه روز نیایش با معبود
عرفه

::
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : دوشنبه 1 آبان 1391
شهیدی که امام بر بازویش بوسه زد

شهیدی که امام بر بازویش بوسه زد

 

«به جبهه اومدم شاید کمکی در راه خدا بکنم و گناهانم پاک بشه»

«تو این مدت البته ما هیچ کاری نکردیم. هر کاری که می‌شد خدا می‌کرد. ما فقط وسیله بودیم. همین حالا که ما داشتیم با موتور از خط می‌آمدیم یک خمپاره تقریباً 5 متری ما خورد. قشنگ 5 متری موجش ما را تکان داد و یک ترکش هم نخوردیم ما فقط وسیله بودیم در این جبهه ها. هیچ کاره ایم. ضعیفیم در مقابل این قدرت ها. فقط خداست که ما را یاری می‌کند.»

شهید مهرداد عزیز الهی

دانش آموز شهید «مهرداد عزیزاللهی» در مهرماه سال 1346 در شهر اصفهان در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. دوران کودکی خود را در کنار برادر خویش مسعود که او نیز به فیض شهادت نایل شده، سپری کرد.

تحصیلات راهنمایی را به پایان نرسانده بود که با جثه‌ای کوچک ولی روحی بلند و شجاعتی وصف ناپذیر به جبهه اعزام شد و همزمان با حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، در سنگر علم و دانش و تا قبل از شهادت درس خود را تا سال سوم هنرستان در رشته برق الکترونیک ادامه داد.

شهید «مهرداد عزیز اللهی» در سال 1364، در عملیات کربلای 4 در جزیره «ام الرصاص» در حال غواصی به شهادت رسید و جاودانه شد.

 

به گزارش تابناک، خانواده «عزیز اللهی» 6 پسر داشته که 4 نفر از آنها در جبهه‌ها حاضر بوده‌اند و مهرداد و مسعود به شهادت رسیده‌اند و محمد هم اکنون جانباز شیمیایی می‌باشد. پسر دیگر نیز جزو آزادگان سرافراز بوده است.

سرکار خانم «عذرا منتظری» مادر نوجوان شهید «مهرداد عزیز اللهی» می‌گوید:

• در راهپیمایی‌های دوران انقلاب به طور مرتب شرکت می‌کرد. وقتی مجسمه شاه را از میدان انقلاب اصفهان پایین کشیدند. تا چهارراه تختی سر شاه را غلطانده بود.

• مهرداد در اوایل انقلاب 10-12 سال سن داشت. یک روز که برای اولین انتخاب رئیس جمهوری می‌خواستیم به پای صندوق رأی برویم، به ما گفت: «به چه کسی رأی می‌دهید؟»

گفتیم: «بنی صدر!»

گفت: «اشتباه می‌کنید! روزی خواهد آمد که بنی صدر آرایش کرده و با چادر از مرز بیرون می‌رود.»

خدا شاهد است انگار همین دیروز بود این جمله را گفت. همیشه با بنی صدر مخالف بود و با آن سن کم ،بصیرت زیادی داشت.

• یک روز آمدند و گفتند: «مهرداد می‌خواهد به جبهه برود»

من گفتم: «سنش کم است کاری از او بر نمی‌آید.» بعد فهمیدم او آموزش رزم شبانه هم دیده است! گفتم: «حالا که آموزش دیده مسئله‌ای نیست.»... و به جبهه رفت.

• مهرداد روحیه شادی داشت و بچه نترس و شجاعی بود. او همچنین کاراته باز خوبی هم بود. یک بار یک مین گوجه‌ای خنثی شده را از جبهه به خانه آورده بود!

• برخلاف آنچه برخی می‌پندارند، مهرداد 6 سال در جبهه‌ها حضور داشته است و غیر از مین روبی، در کار غواصی هم ماهر بوده است.

• آن فیلم مصاحبه معروف مهرداد، مال اوایل جنگ است که مهرداد تازه به جبهه رفته بود. امام خمینی هم آن فیلم را دیده بود و خواسته بودند تا مهرداد را ببرند پیش ایشان. امام مهرداد را می‌بینند و بازوی او را بوسه می‌زنند و او هم دست امام را می‌بوسد.

مهرداد به امام می‌گوید چیزی را برای تبرک بدهید. امام هم یک قندان قند را دعا می‌خوانند و به او می‌دهند.

خیلی‌ها آمدند و از آن قندها برای مریض شان بردند تا شفا پیدا کند...»

عکس‌های این دیدار را عده‌ای که برای مصاحبه آمده بودند، بردند و نیاوردند!!

• نبوغ و استعداد فوق العاده‌ای داشته است به گونه‌ای که از دفتر امام نامه‌هایی فرستاده و توصیه می‌شود که به خاطر «مغز» خوبی که دارد به جبهه نرود!

مهرداد در بهترین هنرستان اصفهان در رشته برق تحصیل می‌کرد و در کنار حضور در جبهه از درس و بحث خود غافل نبوده است.

• در سال 1364 در عملیات کربلای 4 در جزیره ام الرصاص در حال غواصی شهید می‌شود و تا 3 سال از پیکر او خبری به دست نمی‌آید. بعد از این مدت پیکری را که لباس غواصی به تن داشته و یک دست و پایش قطع بوده بدون هیچ پلاک و مشخصاتی برای خانواده آوردند. اما او مهرداد نبود من قبول نکردم و می‌گفتم: مهرداد مفقودالاثر است. در جریان خوابی مهرداد به من گفت: «من در این قبر نیستم.»

محمود عزیزاللهی، پدر مهرداد می‌گوید:

1

مهرداد زیاد سئوال می‌کرد و همه چیز را پیگیری می‌کرد. هر سئوالی هم که می‌کرد در حد توان فهم خودمان جواب می‌دادیم و حقیقت را به او می‌گفتیم.

مثلاً می‌پرسید: خدا چیست؟ کجاست؟ و... ما هم جواب می‌دادیم خدا جسم نیست و نور خدا در تمام ذرات وجود دارد و مهرداد این مسئله را به خوبی درک می‌کرد.

2

برای اولین بار که می‌خواست جبهه برود، به او می‌گفتیم آنجا باید مراقب باشی و هر خدمتی می‌توانی انجام دهی.

بارها موقع اعزام به جبهه خودم او را می‌رساندم! بار آخری که می‌رفت؛ به او گفتم: «دیگر نمی‌خواهد بروی. مسعود شهید شده است، محمد هم در جبهه است تو بمان.»

او به من گفت: «پدر اگر می‌دانستی عراقی‌ها چه بلایی به سر هم وطن‌های ما می‌آورند، این را نمی‌گفتی. من باید حتماً بروم...»

3

بعد از شهادتش یک بار خوابش را دیدم از او پرسیدم: «تو می‌آیی پیش ما و یا اینکه ما می‌آییم پیش تو؟»

جواب داد: «من دیگر نمی‌آیم، شما می‌آیید پیش من.»

به خاطر همین من می‌گویم مهرداد شهید شده است.

مصاحبه با کوچکترین ژنرال دنیا

شبی از شبهای دفاع مقدس، چهره معصومانه مهرداد بر روی صفحه تلویزیون ظاهر می‌شود. صحبت هایش اما به نوجوان نمی‌ماند. چون مردان الهی سخن می‌گوید. مردان خدا را «مردان خدایی» می‌شناسند. امام خمینی (ره) هم آن شب مصاحبه او را از سیما، تماشا می‌کند و دستور می‌دهد تا این نوجوان را به محضر او ببرند.

این مصاحبه کوتاه نه تنها در زمان دفاع مقدس، بلکه در همه زمان ها درسی برای همگان و نشان دهنده راهی به سوی خداست.

متن کامل مصاحبه با نوجوان شهید مهرداد عزیزاللهی :

بسم الله الرحمن الرحیم

رب اشرح لی صدری و یسرلی امری و احلل عقدة من لسانی یفقهوا قولی.

با سلام بر امام زمان (عجل الله فرجه الشریف) و نائب بر حقش قلب تپنده مستضعفان جهان امام خمینی (ره) و شهدای راه حق و حقیقت و مجروحین و معلولین.

مهرداد عزیزاللهی هستم. اعزامی از اصفهان که 14 سالمه. انگیزه‌ای که باعث شد به جبهه بیام... واقعاً اون برادرایی که قبلاً جبهه بودند و می‌آمدند برای ما تعریف می‌کردند جبهه چه خاصیت‌های خوبی داره... که مثلاً هر کسی بره ساخته میشه از هر لحاظ و دیگه اون ناخالصی‌ها و اون گناهاش در اونجا... در جبهه معصیت نمی‌شد... من به جبهه اومدم شاید کمکی در راه خدا بکنم و گناهانم پاک بشه.

چند وقت است در جبهه هستی؟

الآن حدود 8-9 ماهه که در جبهه هستم. 3 ماه آن را در کردستان بودم.

 در کردستان چه کار می‌کردید؟

در کردستان جنبه تبلیغاتی بوده که ما کار می‌کردیم.

در این مدت که در گردان تخریب هستید چه کارهایی انجام داده اید؟

تو این مدت البته ما هیچ کاری نکردیم. هر کاری که می‌شد خدا می‌کرد. ما فقط وسیله بودیم.

همین حالا که ما داشتیم با موتور از خط می‌آمدیم. یک خمپاره تقریباً 5 متری ما خورد. قشنگ 5 متری موجش ما را تکان داد و یک ترکش هم نخوردیم ما فقط وسیله بودیم در این جبهه ها. هیچ کاره ایم. ضعیفیم در مقابل این قدرت ها. فقط خداست که ما را یاری می‌کند.

در محورهای مختلف عراق که مین می‌گذارند مین خنثی کردید آیا برای محورهای خودمان مین کاشتید؟

خنثی بله کردیم.

یک مقدار در عملیات بیت المقدس بود که برای برادرامون در فتح خرمشهر وهله اول و دوم و سوم که معبر باز کردیم. عملیات رمضان بود که معبر باز کردیم در تیپ نجف اشرف که واقعاً معجزات زیادی بر ما شد همین عملیات که معبر باز نکردم در گردان بودم.

وقتی می‌آمدی جبهه پدر و مادرت راضی بودند، از آنها اجازه گرفتی؟

پدر و مادر من اتفاقاً زمینه آمدن به جبهه را خودشان درست کردند.

واقعاً از آنها تشکر می‌کنم که اجازه دادند بیام جبهه. به بقیه پدر و مادرها هم می‌گم این قدر احساساتی نباشند. وابسته نباشند که فرزندشون بیاد جبهه... بگذارند فرزندشون بیاید، خودشان بیایند ساخته بشن در این جبهه ها. به نظر من هر کس حداقل باید یک هفته بیاد و جبهه‌ها را حتی به صورت تماشا نگاه کند.

تا حالا رفتی برای مین گذاری؟

بله رفتیم ولی از نظر امنیتی درست نیست بگم کجا...::
:: مرتبط با: شهدا ودفاع مقدس ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : یکشنبه 30 مهر 1391
به این 22 دلیل سیگار نكشید
 به این 22 دلیل سیگار نكشید
به این 22 دلیل سیگار نكشید


 
افراد سیگاری نه تنها سلامت خود را در معرض انواع بیماری های خطرناك قرار می دهند، بلكه باعث رنجش و آزرده خاطر شدن اطرافیانشان می گردند. متأسفانه امروزه برخی افراد سیگار كشیدن را نشانه بلوغ و یا حتی «كلاس»‌ خود محسوب می كنند و با پك زدن های آنچنانی سعی در خودنمایی و فخر فروشی دارند.
عوارض و صدمات ناشی از استعمال سیگار تقریباً برای همگی ما آشكار و معلوم است اما در این بخش به 22 دلیل مهم برای ترك سیگار اشاره می كنیم:
1- ظاهر آراسته تر با حذف لكه های روی انگشتان و دندانهایتان.
2- حذف بوی بد دهان ناشی از كشیدن سیگار و تنفس راحت تر.
3- حذف بوی سیگار از لباس،‌ مو و بدنتان و تمام وسایلی كه با آنها سر و كار دارید.
4- پیشگیری از پیدایش چین و چروك زودرس در پوست صورتتان.
5- حذف مشكلات تنفسی از قبیل: خس خس حین تنفس،‌ سرفه، برونشیت مزمن،‌ و از همه مهم تر سرطان ریه.
6- بازیافت دوباره حس بویایی و چشایی كه بر اثر استعمال سیگار از حساسیتشان كاسته شده است. دوباره طعم واقعی غذایتان را احساس خواهید كرد.
7- احساس سر زندگی و شادابی دوباره در زندگی، افزایش قوای جسمانی.
8- خواب بهتر و راحت تر.
9- كاهش خطرات بیماری های قلبی، نفخ، فشار خون بالا، تپش قلب،‌ زخم معده،‌ برگشت اسید معده، سرطان دهان و تعداد بیشماری از سرطان های گوناگون.
10- كاهش بیش از 50 بیماری و عارضه های گوناگون.
11- دوباره كنترل رفتار خود را به دست خواهید آورد و با رهایی از زندان اعتیاد بار دیگر حس آزادی را باز پس خواهید گرفت.
12-كاهش خطر آسیب رسیدن به نوزاد در زنان باردار.
13- افزایش طول عمر (افرادی كه به طور مستمر سیگار می كشند به طور متوسط 16 سال از عمر خود را از دست می دهند.)
14- فراهم آوردن یك محیط سالم و سلامت برای كودكان و تمام افرادی كه با آنان زندگی می كنید.
15- الگوی مناسبی برای فرزندانتان خواهید بود.
16- حذف هزینه های خرید سیگار كه قابل توجه بوده و می توان آن را صرف امور بهتری كرد.
17- رهایی از صدها ماده سمی و سرطان زای موجود در سیگار.
18- تردد و مسافرت به وسیله قطار، هواپیما و اتوبوس برای شما و دیگر افراد سهل تر و دلپذیرتر خواهد شد.
19- دیگر در محل كارتان مجبور نیستید برای سیگار كشیدن از اتاق خارج شوید!
20- با ترك این عادت نادرست اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و به اراده خودتان ببالید.
21- از دنبال جا سیگاری گشتن خلاصی می یابید.
22- از آن مهمتر دیگر نیازی به مطالعه دوباره این مقاله نخواهید داشت!
منبع: پیام پزشک شماره 48::
:: مرتبط با: پزشکی و سلامت ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : یکشنبه 30 مهر 1391
السلام علیک یامحمدبن علی ایها الباقر(ع)
امام باقر  علیه السلام

::
:: مرتبط با: ائمه اطهار ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : یکشنبه 30 مهر 1391
چرا براى سلامتى امام زمان (علیه السلام) دعا مى‏كنیم؟
پرسش :
چرا براى سلامتى امام زمان (علیه السلام) دعا مى‏كنیم؟
پاسخ :
دعا براى سلامتى امام عصر (عج) از جمله دستورات شرعى است كه حكمت‏هایى را در بردارد و این حكمت‏ها و لو این كه تماماً براى ما ناشناخته باشند، از امور واقعى هستند، چنان چه اگر پزشك دارو تجویز مى‏كند بى علت و بى حكمت نیست. به هر حال ما طبق دستور عمل مى‏كنیم و مطمئنیم كه دعا براى سلامتى آن وجود مبارك بدون علت نیست. اما پیرامون حكمت دعا براى سلامتى امام زمان (عج) توجه شما را به نكات زیر جلب مى‏نماییم:
1. از عوامل سلامتى آن حضرت (عج) همین دعاهاست. نه به این معنا كه اگر ما دعا نكنیم حضرت سالم نمى‏ماند، چون به هر حال حتماً كسان بسیارى هستند كه همواره براى آن حضرت دعا مى‏كنند، بلكه اصل دعاى افراد، به طور على البدل مؤثر است، مثل این كه اگر عده‏ى خاصى مرتد شوند، دین از بین نمى‏رود چون به هر حال " فَقَدْ وَكَّلْنا بِها قَوْماً لَیْسُوا بِها بِكافِرین‏ "؛[1] یعنى اگر به فرض نسبت به آن كفر ورزند، (آیین حق زمین نمى‏ماند)؛ زیرا كسان دیگرى را نگاهبان آن مى‏سازیم كه نسبت به آن، كافر نیستند. ولى این افتخار ماست كه ما از آن عدّه باشیم. و یا مثلاً بر طبق قانون عام باید در مقابل امام حسین (ع) كسى باشد كه... اما این كه آن كس شمر باشد به اختیار اوست و اعمال او در اجراى این قانون عام تأثیر داشته است.
2. دعا براى سلامتى، شامل سلامت از بیمارى‏ها و ناراحتى‏ها، هرچند جزئى و كوچك، هم مى‏شود و آنچه قطعى است، اصل بقاى وجود آن حضرت است نه حتى آرامش و راحتى آن وجود عزیز، پس از این جهت هم دعا مؤثر است و منافاتى با اراده‏ى ازلى خدا هم ندارد.
پی نوشت:
[1] انعام، 89.

منبع: http://farsi.islamquest.net

::
:: مرتبط با: ائمه اطهار , مهدویت ,
نویسنده : مهدی بیگوردی
تاریخ : یکشنبه 30 مهر 1391
شروط اصلی استخدام در شبکه من‌ و‌ تو + عکس

شبکه به اصطلاح اجتماعی و فرهنگی «من و تو» که کمتر از دو سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده، در جدیدترین آگهی استخدام خود سه شرط اصلی را برای پذیرفته شدن در این شبکه اعلام کرده است.

به گزارش سه نسل به نقل از باشگاه خبرنگاران، رها اعتمادی که فردی بهایی و از خانواده دربار شاه است، در سال ۲۰۱۰ با چند نفر از عوامل دیگر شبکه من و تو را راه‌اندازی کرد.


اعتمادی در جدیدترین آگهی استخدام این شبکه که در وبلاگش منتشر کرده چند شرط اصلی برای پذیرفته‌شدن به عنوان مجری در این شبکه را اعتقاد راسخ به فرقه بهائیت، مخالفت با جمهوری اسلامی ایران و نوع پوشش در اختیار شبکه عنوان می‌کند.

اگرچه که دو شبکه بی بی سی فارسی و من و تو جدا از هم فعالیت می‌کنند، اما منبع تغذیه نیرو و مجریان آنها یکی است و عوامل این دو شبکه در هم تنیده و پشتیبان استراتژیک اهداف ضد ایرانی یکدیگر هستند.::
:: مرتبط با:
نویسنده : وحید خان احمدی
تاریخ : یکشنبه 30 مهر 1391
دلیل ناشناس بودن امام مهدی (عج) در عصر غیبت
راه‌های تشخیص صدق و کذب دیدار افراد با امام زمان(عج)

رؤیت حضرت به چند طریق امکان دارد و تشخیص صدق و کذب آن چگونه است؟

رؤیت حضرت در عصر غیبت کبرا به سه صورت ممکن است :

الف) در عالم خواب؛

ب) در حال مکاشفه؛

ج) در حال بیداری.


که در حال بیداری از نظر کیفیت و نحوه دیدار سه گونه دارد:
:: ادامه مطلب
:: مرتبط با: ائمه اطهار , مهدویت ,
نویسنده : مهدی بیگوردی
تاریخ : یکشنبه 30 مهر 1391
زندگی نامه حضرت اباصالح(عج)
نام: محمد بن الحسن .

کنیه: ابوالقاسم.


امام زمان(ع) هم نام و هم کنیه حضرت پیامبر اکرم(ص) است. در روایات آمده است که شایسته نیست آن حضرت را با نام و کنیه، اسم ببرند تا آن گاه که خداوند به ظهورش زمین را مزیّن و دولتش را ظاهر گرداند.
 


:: ادامه مطلب
:: مرتبط با: ائمه اطهار ,
نویسنده : مهدی بیگوردی
تاریخ : یکشنبه 30 مهر 1391
 

 


 
 
google-site-verification: google8a204220aaf84b5c.html