تبلیغات
هیئت اباصالح المهدی(عج ) شهرستان خرمدره - چرا گوشت خوک حرام است؟
 
 


<-BlogDescription->

چرا گوشت خوک حرام است؟
چرا گوشت خوک حرام است؟
 خوك حتى نزد اروپائیان كه بیشتر گوشت آن را مى‏ خورند سمبل بى‏ غیرتى است، و حیوانى است كثیف، خوك در امور جنسى فوق ‏العاده بى ‏تفاوت و لا ابالى است و علاوه بر تأثیر غذا در روحیات كه از نظر علم ثابت است، تأثیر این غذا در خصوص لاابالی گرى در مسائل جنسى مشهود است.

در شریعت حضرت موسى علیه السلام حرمت گوشت خوك نیز اعلام شده است، و در اناجیل، گناهكاران به خوك تشبیه شده‏ اند، و در ضمن داستانها، مظهر شیطان، خوك معرفى شده است.

جاى تعجب است كه بعضى با چشم خود مى‏ بینند از یك سو خوراك خوك نوعاً از كثافات و گاهى از فضولات خودش است و از سوى دیگر براى همه روشن شده كه گوشت این حیوان پلید داراى دو نوع انگل خطرناك بنام كرم «تریشین» و یك نوع «كرم كدو» است بازهم در استفاده از گوشت آن اصرار مى‏ ورزند.

تنها كرم «تریشین» كافى است كه در یك ماه ۱۵ هزار تخم‏ریزى كند و در انسان سبب پیدایش امراض گوناگونى مانند كم خونى، سرگیجه، تبهاى مخصوص اسهال، دردهاى رماتیسمى، كشش اعصاب، خارش داخل بدن، تراكم پیه‏ ها، كوفتگى و خستگى، سختى عمل جویدن و بلعیدن غذا و تنفس و غیره گردد.

در یك كیلو گوشت خوك ممكن است ۴۰۰ میلیون نوزاد كرم «تریشین» باشد و شاید همین امور سبب شد كه چند سال قبل در قسمتى از كشور روسیه خوردن گوشت خوك ممنوع اعلام شد.
آرى آئینى كه دستوراتش به مرور زمان جلوه تازه‏اى پیدا مى‏ كند آئین خدا، آئین اسلام است.

بعضى مى‏ گویند با وسائل امروز مى‏ توان تمام این انگلها را كشت و گوشت خوك را از آنها پاك نمود، ولى به فرض كه با وسائل بهداشتى با پختن گوشت خوك در حرارت زیاد انگلهاى مزبور بكلى از میان بروند باز زیان گوشت خوك قابل انكار نیست، زیرا طبق اصل مسلمى كه اشاره شد گوشت هر حیوانى حاوى صفات آن حیوان است و از طریق غده‏ ها و تراوش آنها (هورمونها) در اخلاق كسانى كه از آن تغذیه مى‏ كنند اثر مى‏ گذارد، و به این ترتیب خوردن گوشت خوك مى‏ تواند صفت بى‏ بندوبارى جنسى و بى‏ اعتنائى به مسائل ناموسى را كه از خصائص بارز نر این حیوان است به خورنده آن منتقل كند.
و شاید یكى از علل بى‏ بندوبارى شدید جنسى كه در كشورهاى غربى حكومت مى‏ كند همان تغذیه از گوشت این حیوان آلوده باشد. «۱»

پی نوشت:

1- تفسیر نمونه ۱/ ۵۸۶ .
2- یكصد و هشتاد پرسش و پاسخ، ص526.


::
:: مرتبط با: زیره ذره بین ,
:: برچسب‌ها: چرا گوشت خوک حرام است؟ , چرا گوشت خوک , گوشت خوک ,
نویسنده : حمدالله مرادی
تاریخ : دوشنبه 29 تیر 1394
 
 
google-site-verification: google8a204220aaf84b5c.html